Služby

GOLFOVÉ SLUŽBY

Během výuky používám k analýze aplikaci V1 Golf, Garmin R10 approach a řadu tréninkových pomůcek. Aplikuji TPI testování, které rychle odhalí fyzická omezení ovlivňující hráčův švih, a používám jednoduché techniky napomáhající ke zlepšení daných omezení. Tréninkové deníky jednotlivých klientů vedu pomocí sdíleného dokumentu v Google Sheets.

Náplň lekce závisí na potřebách a požadavcích klienta. V lekcích se setkáte buď s jednou částí či kombinacích několika následujích částí: 

- Představení golfu, elementární technika základních typů ran (putt, chip, pitch, plný švih, hra z písku), pravidla a etiketa golfu

- Upevňování a zlepšení základní techniky. Analýza a náprava"chybných" pohybových vzorců. Hra v různém terénu (svah, vysoká tráva atd.)

- Učení speciálních typů ran - tvarované rány, odlišné trajektorie ran

- Dovednostní a soutěžní cvičení, psychologická příprava

- Course management - hra na hřišti, strategie hry

- Pordentsví ohledně správného rozcvičení, fyzického cvičení, výživy

 

Mojí filozofií není pouze učit techniku švihu. Dobrá technika je absolutním základem, ale dalším stavebním kamenem je schopnost důvěřovat svému švihu, sobě samému a přenést své dovednosti do praxe. U začínajích a mírně pokročilých hráčů kladu silný důraz na techniku. U středně a vysoce pokročilých hráčů již kladu větší důraz na efektivní trénování, mentální přípravu, schopnost hrát pod tlakem a aplikovat svoji hru v praxi, a variabilitu dovedností. 

Věnuji se výuce velmi širokého spektra lidí. Od čtyřletých dětí, úplných začátečníků, víkendových a turnajových hráčů, přes hendikepované hráče až po seniory. Každá skupina lidí je odlišná, ale stále se tak učím a rozvíjím trenérský um. Malé děti neustále zdokonalují moji trpělivost, ale ten pocit, když se po několika letech z malého špunta, co sotva utáhne golfovou hůl a zajímá ho každý brouk, vyklube golfista, je k nezaplacení . Začínající hráči jsou nepopsaná deska, kde musím být pečlivá a umět věci vysvětlovat jasně a jednoduše, jelikož jsem pvní člověk zakládající stavební kameny. Pokročilí hráčí jsou neustálá výzva, kde se snažím probojovat skrz zažité návyky a stereotypy, a musím ke každému hráči přistupovat individuálně a intuitivně.  

Ve své praxi zúročuji 12 let zkušeností ze závodního golfu. Odehrála jsem řadu národních a mezinárodních turnajů a mistrovství. Reprezentovala jsem Golf Klub Čechie v ligových soutěžích, se kterou se nám v roce 2009 podařilo vyhrát českou extraligu. Svoji závodní kariéru jako amatér jsem završila jako hráčka univerzitním teamu FSC Mocs, kde jsem poznala odlišný americký přístup a zažila nejlepší herní výkonnost. 

KONDIČNÍ PŘÍPRAVA PRO GOLFISTY

Ať už chcete minimalizovat riziko úrazu, zlepšit způsob jak se pohybovat, vypadat a cítit se lépe, nebo být jednoduše delší než vaši golfoví přátelé, specializovaná kondiční příprava pro golfisty je skvělý způsob, jak dosáhnout vašich cílů. 

Struktura specializované kondiční přípravy by měla pomoci tělu se připravit k efektivnímu golfovému švihu, abyste mohli hrát déle, dále, silněji a bez bolesti. 

V přípravě se zaměřuji na kombinaci základních cvičebních komponentů: 

1) Rovnováha + Stabilita  

2) Koordinace 

3) Síla + Výbušnost

4) Mobilita + Flexibilita

5) Výdrž

Každý chceme odpalovat míčky dále a cítit se po celou dobu hry dobře a fit. Při vybudování síly, dynamiky, vytrvalosti a pružnosti se vám podaří přidat i několik desítek metrů při vynaložení méně úsilí.